Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Losy pana Wiktora Grychnika, animatora misyjnego z Zabrza, były burzliwe. Nieustannie poszukiwał nowych dróg – zawodowych, życiowych i tych duchowych. Jego życie może być inspiracją dla wielu z nas.

W dniach 15-17 X 2017 r. ks. Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW, oraz s. Monika Juszka z sekretariatu PUM przeprowadzili rekolekcje dla katechetów świeckich w Trzęsaczu (archidiecezja szczecińsko-kamieńska).

W dniach 18-19 marca 2017 r. pojechaliśmy wraz z s. Moniką Juszką RMI na animację misyjną do Chojnic (diec. pelplińska). To moja pierwsza podróż na północ Polski, a raczej – jak powiedzieliby nasi zacni gospodarze – na Kaszuby.

1 lutego br. wraz z siostrą Moniką Juszką RMI zameldowaliśmy się w 51 LO im. Tadeusza Kościuszki na Rembertowie.

Październik dobiega końca, można więc uczynić pewne podsumowania. Wznoszę me oczy ku górom… (Księga Psalmów), dziękując Bogu za wspaniałych ludzi, których stawia na naszych drogach. Gdziekolwiek Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary prowadzi animację, spotkania czy wykłady, zawsze jesteśmy przyjmowani z życzliwością. Bogu niech będą dzięki! Bo pracy nie brakuje, ale też Miłosierny szczególnie o nas dba i prowadzi.

Modlitwy wiernych, jakie Państwu przekazujemy, są propozycją i przykładem, jak można ożywiać ducha misyjnego w naszych wspólnotach parafialnych.

 

 

W ramach przygotowań do IV Krajowego Kongresu Misyjnego w Polsce w 2015 r. odbyła się misyjna animacja katechetów diecezji siedleckiej. Animację poprowadzili ks. Maciej Będziński i pani Anna Sobiech.

 

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media