Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

 Spotkanie z misjonarzami, wspólna modlitwa, szkolenia z social mediów, twórczość dla misji i zabawy integracyjne – tak ostatnie dni wakacji (23-25 sierpnia br.) spędzała młodzież z wolontariatu misyjnego PDRW ze Zdzieszowic w diecezji opolskiej. Na trzydniowe warsztaty w Domu Formacyjnym w Porębie wolontariuszki i wolontariusze przyjechali z s. Gizelą Tatoj. Każdego dnia wraz ze swoją animatorką poruszali kolejno jedno z trzech zagadnień, które stanowią filary wolontariatu: formacja, współpraca, misje. Od teorii od razu przeszli do praktyki i już pierwszego wieczoru przygotowali misyjną animację. W tym celu udali się na Górę Świętej Anny i poprowadzili modlitwę różańcową on-line. Drugi wieczór spędzili na budowaniu wspólnoty, w czym pomogły im integracyjne zabawy.

Uczestnicy warsztatów mogli również porozmawiać z misjonarzami. Opowieściami z pracy misyjnej w Kamerunie, Papui-Nowej Gwinei i Zambii dzielili się z nimi s. Izabela, ks. Marek Sobotta i wolontariuszka Asia Matuszek.
Młodzi przeszli również szkolenie z social mediów i wzięli udział w zajęciach kreatywnych. Owocem ich pracy były minimiseczki z kokosa. W trakcie warsztatów nagrali scenki przedstawiające tajemnice różańcowe, które – jak zapowiedział ich rzecznik prasowy Bartłomiej Kałużny – już niedługo ukażą się na prowadzonej przez nich stronie internetowej wolontariatopolskie.pl.
Bartłomiej Kałużny

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media