Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

W dniach 4-5 czerwca 2021 r. do jasnogórskiego sanktuarium, jak co roku, przybędą wraz z diecezjalnymi moderatorami członkowie i zelatorzy Żywego Różańca z całej Polski, by zawierzyć Kościół i świat opiece Matki Bożej. Zapraszamy na IX Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca na Jasną Górę, która odbędzie się pod hasłem „Z Maryją, Matką Nadziei”.

Różaniec modlitwą za cały świat
Hasłem tegorocznej pielgrzymki są słowa „Z Maryją, Matką Nadziei”. Czuwanie rozpocznie się w piątek 4 czerwca „Apelem jasnogórskim” w Kaplicy Cudownego Obrazu, po którym nastąpi modlitewne czuwanie, zakończone Eucharystią o godz. 23.00.
W sobotę spotkanie rozpocznie się przed szczytem jasnogórskim o godz. 9.30. Oprócz wspólnej modlitwy uczestnicy wysłuchają konferencji ks. Jacka Gancarka, moderatora krajowego Stowarzyszenia Żywy Różaniec. Nie zabraknie również świadectw o Żywym Różańcu. Spotkanie zakończy uroczysta Msza Święta o godz. 12.00.
Podczas pielgrzymki rozpocznie się także czwarty rok Wielkiej Nowenny Różańcowej. Tegoroczny temat do rozważań to: „Różaniec – modlitwa o zbawienie innych”.
Ci, którzy wypraszają Boże łaski dla świata, są nieocenionym skarbem. Ich wytrwała modlitwa – często niewidoczna, ukryta, zanoszona w cichości serca – jest nie tylko miła Bogu, ale przede wszystkim jest umocnieniem całego Kościoła. Warto do nich dołączyć i modlić się wspólnie.
IX Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca to okazja, by od Maryi uczyć się otwartości serca i gotowości do głoszenia swoim życiem Dobrej Nowiny. Jest to także czas, by doświadczyć wspólnoty tych, którzy jednym dziesiątkiem różańca codziennie przemieniają świat. Bądź z nami na Jasnej Górze, tu od wieków dzieją się cuda. Zawierzamy Bożej Opatrzności realizację pielgrzymki w bieżącym roku.

Wspólnota modlitwy
Żywy Różaniec to wspólnota modlitwy i apostolstwa. Mogą do niej dołączyć wszyscy, którzy u boku Maryi chcą przemieniać świat modlitwą. Żywy Różaniec tworzą róże różańcowe, w których znajduje się 20 osób. Każda z nich zobowiązuje się do codziennego odmawiania jednego dziesiątka różańca, rozważając w nim jedną tajemnicę różańcową. Dzięki temu róża codziennie odmawia cały różaniec. Codzienny dziesiątek odmawiamy w papieskich intencjach Apostolstwa Modlitwy, czyli w intencjach, które wyznacza papież na dany miesiąc jako odpowiedź na różne wyzwania i trudności, przed którymi stoją wierni Kościoła i ludzie całego świata. Założycielką tego dzieła modlitwy jest sł. Boża Paulina Maria Jaricot. Dziś prawie w każdej parafii w Polsce istnieje i działa wspólnota Żywego Różańca, który ma też swoje stowarzyszenie zatwierdzone przez Konferencję Episkopatu Polski.

Program:
4 czerwca
21.00-24.00 – Apel jasnogórski, czuwanie, Msza Święta
5 czerwca
9.30 – Program słowno-muzyczny
10.15 – Konferencja
11.00 – Różaniec i świadectwa
12.00 – Msza Święta

Bieżące informacje na www.rozaniec.eu

ep/pdm

 

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media