Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

 Etiuda filmowa o św. Janie Pawle II” to poruszająca historia i przypomnienie życia św. Jana Pawła II. Jest to także owoc współpracy młodych misjonarzy z PDMD i Szkolnego Koła Caritas. Autorami scenariusza są panie Justyna Borucka, opiekun PDMD Szamocin, Maria Bosak i ks. Przemysław Robaszkiewicz. Przy realizacji filmu młodzi aktorzy mogli liczyć na pomoc ze strony parafii pw. NMP Wspomożycielki Wiernych w Szamocinie, Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej, Urzędu Miasta i Gminy Szamocin oraz Szamocińskiego Ośrodka Kultury w Szamocinie.
„Etiuda filmowa o św. Janie Pawle II” powstawała w trudnym czasie obostrzeń i ograniczeń, a zdjęcia trwały niemal pół roku. Przy realizacji filmu pojawiały się różne przeciwności: popsuty sprzęt, utrata danych – w związku z czym niektóre sceny trzeba było nagrywać powtórnie. Aktorzy byli jednak wytrwali.

Projekt wygrał konkurs na etiudę filmową o Janie Pawle II, który zorganizował Wydział Katechetyczny Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Film jest cenny także dla mieszkańców i parafian Szamocina, ponieważ św. Jan Paweł II od pięciu lat jest ich patronem i orędownikiem.

ep/pdm

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media