Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

3 października 2020 r., w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie (diecezja kielecka), odbyła się pielgrzymka Żywego Różańca. „W tym roku, z powodów epidemicznych, przy udziale kilkudziesięciu osób. Jednak wiele tysięcy połączyło się z nami duchowo i online” – zapewniał proboszcz ks. dziekan Zygmunt Kwieciński, witając pielgrzymów. Misje są bliskie jego sercu, ponieważ wiele lat przepracował w Kazachstanie.
Pasterz miejscowej diecezji ks. bp Jan Piotrowski przywołał na początku spotkania słowa św. Jana Pawła II – „czas jest ważniejszy niż przestrzeń”, dlatego mimo obostrzeń sanitarnych pielgrzymka się odbyła.
Ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA, wygłosił katechezę na temat misji i różańca. Przedstawił osobę Pauliny Jaricot, która połączyła ze sobą te dwie rzeczywistości. Jak powiedział ks. Maciej: „Modlitwa różańcowa i dzieło misyjne to dwa płuca, którymi oddycha Kościół”. Przedstawił również kwestię zatwierdzenia cudu za wstawiennictwem sł. Bożej Pauliny Jaricot.
Po konferencji pielgrzymi modlili się przed Najświętszym Sakramentem, ponieważ „w centrum modlitwy różańcowej i Stowarzyszenia Żywy Różaniec zawsze jest osoba Jezusa” – zapewniał ks. Maciej. Uczestnicy wysłuchali również świadectwa ks. Piotra Pochopienia, który od dziewięciu lat pracuje w Brazylii. Potwierdził on, jak bardzo modlitwa różańcowa jest wsparciem w jego posłudze.
Najważniejszym punktem spotkania była Eucharystia. Przewodniczył jej ks. abp Tomasz Peta, wieloletni misjonarz i pasterz w Kazachstanie. Podczas homilii ksiądz arcybiskup opowiedział, w jaki sposób modlitwa różańcowa wielokrotnie ratowała mieszkańców Kazachstanu od głodu, śmierci i zagubienia.
mj/pdm

Fot.: Szymon Usarz

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media