Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Październik łączy ze sobą dwie tradycje – modlitwy różańcowej oraz solidarności misyjnej. Tradycja października jako miesiąca, w którym w sposób szczególny modlimy się na różańcu, sięga XVI wieku, a od 1969 r., decyzją Pawła VI, 7 października obchodzone jest święto Matki Bożej Różańcowej. Było to wotum wdzięczności za zwycięstwo w bitwie morskiej pod Lepanto, która 7 października 1571 r. rozegrała się pomiędzy flotą chrześcijańską a flotą turecką.
Światowy Dzień Misyjny, obchodzony w przedostatnią niedzielę października, został ustanowiony w 1926 r. przez papieża Piusa XI. Ten dzień to czas solidarności misyjnej w Kościele

W misyjno-różańcowym październiku przedstawiciele Papieskich Dzieł Misyjnych odwiedzą kilka diecezji. 3 października w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole (diec. radomska) podczas XIII Pielgrzymki Rodziny Różańcowej Papieskie Dzieła Misyjne będą reprezentować s. Agata Stańczuk oraz p. Anna Sobiech. Tego samego dnia w Piekoszowie w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia (diec. kielecka) będzie miała miejsce XII pielgrzymka członków róż Żywego Różańca. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią i włączenie powiatu kieleckiego do strefy żółtej, nie ma możliwości spotkania we wspólnocie, ale wszyscy są zaproszeni do łączności duchowej i online. Na stronie sanktuarium będzie zamieszczony link z transmisją live. Ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA, wygłosi konferencję pt. „Żywy Różaniec zawsze misyjny – odkryć, pokochać, zaszczepić”.
10 października w Sanktuarium Matki Bożej Pokornej w Rudach (diec. gliwicka) odbędzie się Pielgrzymka Żywego Różańca. O misjach i Żywym Różańcu będzie mówić podczas Eucharystii ks. Maciej Będziński.
„Niech Najświętsza Maryja Panna, Gwiazda Ewangelizacji i Pocieszycielka Strapionych, misyjna uczennica swego Syna Jezusa, nadal wstawia się za nami i niech nas wspiera” – napisał papież Franciszek w Orędziu na Światowy Dzień Misyjny 2020.

ep/pdm

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media