Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

W Lyonie 221 lat temu o godzinie 22, w rodzinie Antoniego i Joanny Jaricot, przyszła na świat Maria Paulina, założycielka Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca.
Owego dnia "ulica Tulpin przez cały dzień wystawiona na rozżarzone, letnie słońce, z nadejściem wieczoru szykowała się do odpoczynku. Blask księżyca sprawiał, że w tym kończącym się dniu było coś romantycznego. Ciszę wieczoru o godzinie 22 przerywa krzyk niemowlęcia, które właśnie przyszło na świat i które zdaje się dziedziczyć swoje, duże ciemne oczy w równym stopniu po mamie, jak i tacie. Antoni przyjmuje dziecię z głęboko skrywaną chrześcijańską dumą. Miał kłopot z wyborem dla nowego dziecka imienia, do którego następnie trzeba się będzie przyzwyczaić. Po długim namyśle postanowił zostawić to delikatne zadanie dotyczące trzeciej siostrzyczki Pawłowi, swemu pierworodnemu synowi. Poszukiwanie najodpowiedniejszego imienia nie kosztowało szesnastolatka wiele trudu, wystarczyło znaleźć żeńską formę jego własnego imienia i gotowe” - pisze autorka biografii Pauliny s. Giacovelli („Biografia. Paulina Jaricot”, s. Cecilia Giacovelli, s. 32).
Zapraszamy do dziękczynienia za jej życie oraz do modlitwy w intencji jak najszybszej beatyfikacji. Może stać się to już niebawem, ponieważ 27 maja 2020 r. Kongregacja Spraw Kanonizacyjnych zatwierdziła cud uzdrowienia za przyczyną sł. Bożej Pauliny Jaricot.
Dziś wieczorem, 22 lipca, w domu „Loretto” w Lyonie, gdzie urodziła się, działała i zmarła, o godz. 18:30 zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia. „Loretto” to dom, który zakupiła Paulina Jaricot dla stworzenia w nim centrum Żywego Różańca. Mieszkała w nim od 1833 r. aż do śmierci. Można go obecnie zwiedzać.

ep/pdm

 

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media