Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

W tym wyjątkowo trudnym czasie dla całego świata nie ustajemy w modlitwie. Jeszcze mocniej oplatamy go Różańcem, wspierając swoją modlitwą i zaangażowaniem wszystkich, którzy cierpią w wyniku pandemii koronawirusa. Modlimy się również za tych, którzy narażając swoje życie, pomagają bliźnim.
Łączymy się z Wami w modlitwie, zawierzając Was wszystkich opiece troskliwej Matki Bożej. Pod Jej płaszczem znajdziemy bezpieczne miejsce.
Nie ustajemy także w pracy nad Waszym miesięcznikiem formacyjnym „Różaniec”. Z powodu pandemii może on jednak nie dotrzeć do każdego z Was. Dla bezpieczeństwa swojego i innych pozostajemy w domach. Nie spotykamy się również na comiesięcznych spotkaniach zmiany tajemnic. Dlatego postanowiliśmy zamieścić na naszej stronie internetowej rozaniec.eu materiały formacyjne, z których co miesiąc korzystamy na naszych spotkaniach: konspekt spotkania Żywego Różańca, słowo moderatora krajowego, konferencję formacyjną, by każdy z Was miał do nich dostęp. Na stronie rozaniec.eu stworzyliśmy nową zakładkę „Spotkania Żywego Różańca w czasie pandemii”. Znajdziecie tam wyżej wymienione materiały na kwiecień.
Nie zapominajmy o sobie nawzajem, o członkach naszych róż, zelatorach, opiekunach Żywego Różańca. Jesteśmy jedną wspólnotą zgromadzoną przy Sercu Maryi.
Jesteśmy z Wami i pamiętamy o Was w modlitwie. Zachęcamy Was także do przesyłania swoich próśb modlitewnych na naszą skrzynkę z intencjami. Będziemy je powierzać Panu Bogu za wstawiennictwem Maryi.
Zachęcamy także do korzystania z materiałów, które dla Was przygotowujemy, umieszczamy je również na stronie rozaniec.eu oraz w miesięczniku „Różaniec”. Wszystkich, którzy chcą się umacniać duchowo słowem pisanym, zachęcamy do prenumeraty „Różańca” .

Redakcja „Różańca"

23 marca 2020 r. zmarł w 55 roku życia i 30 roku kapłaństwa śp. ks. kan. Adam Ceynowa, proboszcz parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Chełmnie, diecezjalny moderator wspólnoty Żywego Różańca. Polecajmy go modlitwie.

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media