Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

W dniach od 29 czerwca do 3 lipca 2020 r. w Warszawie odbędzie się I stopień Szkoły Animatorów Misyjnych (SAM). Zapraszamy osoby świeckie i duchowne: animatorów, zelatorów róż Żywego Różańca, katechetów, siostry, księży, kleryków, wolontariuszy, studentów i uczniów szkół średnich.

Szkoła Animatorów Misyjnych już od 23 lat wpisana jest w program Papieskich Dzieł Misyjnych w Polsce i szkoli ciągle nowych animatorów misyjnych. Dlatego po raz kolejny rusza nowa edycja Szkoły Animatorów Misyjnych.
Otwieramy ją dla zainteresowanych współpracą i animacją w ramach Papieskich Dzieł Misyjnych. I stopień będzie miał dalszy ciąg w następnych latach. I stopień powtórzymy dla nowych chętnych za rok, a potem uczestnicy I stopnia będą mogli kontynuować szkolenie na II stopniu. Chętni pokrywają tylko koszty pobytu.
Zaproszenie kierujemy do osób świeckich i duchownych: animatorów, zelatorów róż Żywego Różańca, katechetów, sióstr, księży, kleryków, wolontariuszy, studentów i uczniów szkół średnich.
Uczestnicy oprócz wiedzy na temat roli i zadań Papieskich Dzieł Misyjnych, poznają także formy ich działania, możliwości zaangażowania misyjnego w swoich środowiskach: w parafii, w szkole, we wspólnotach, w których żyją na co dzień.
Jednakże najważniejszą inspiracją dla uczestników są zawsze świadectwa innych osób. Podczas szkolenia jest czas, aby się wzajemnie poznać i wymienić doświadczeniami i umiejętnościami, które można wykorzystać w dalszej pracy.
SAM odbywa się w Centrum Formacji Misyjnej, przez które przewija się wielu misjonarzy, dlatego będzie możliwość usłyszeć ich świadectwa i pooddychać atmosferą misji. Obecność kaplicy, codzienna Msza św., adoracja dają sposobność, aby w obecności Ducha Świętego odkrywać różne oblicza misyjnego powołania.
W programie m.in:
- formy animacji misyjnej w szkole i parafii
- wykłady na temat misji i Papieskich Dzieł Misyjnych
- warsztaty „Social media w służbie misji” i „Misje w liturgii i obiektywie”
- spotkania z misjonarzami
- wymiana doświadczeń i pomysłów
- konstruktywna dyskusja
- twórcza praca w grupach
- wieczór z bajkami i filmem
- zwiedzanie misyjnego muzeum.

Zapraszamy!

Termin: 29 czerwca – 3 lipca 2020 r.
Miejsce: Centrum Formacji Misyjnej

Prosimy o przesyłanie zgłoszeń do 13 czerwca
(e-mailowe, listowne lub telefoniczne):
Papieskie Dzieła Misyjne
Skwer Kard. S. Wyszyńskiego 9
01-015 Warszawa
tel. (22) 838 29 44
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 ep/PDM

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media