Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

19 stycznia 2020 r. ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA, odwiedził osadzonych w radomskim więzieniu. Na zaproszenie ks. Pawła Lamparskiego, kapelana więzienia w Radomiu, ks. Maciej odprawił Mszę św. oraz wygłosił kazanie w więziennej kaplicy. W homilii ks. Maciej opowiedział o tym, czym zajmują się Papieskie Dzieła Misyjne w Polsce, o ogromnych misyjnych potrzebach. Więźniowie usłyszeli o św. Teresie z Lisieux, patronce misji i wielkiej orędowniczce modlitwy za nawrócenie więźniów. Każdy z nich otrzymał kalendarz z prośbą, aby sprawę swojego nawrócenia i umocnienia w wierze ofiarowali w intencji misji.
Po Mszy św. była okazja opowiedzieć o krajach misyjnych. Szczególnie interesowała ich praca na terenach niebezpiecznych i ogarniętych wojną. Słuchacze zadawali bardzo ciekawe pytania. Więźniowie wspominali także niedawne kolędowanie z ks. biskupem Tomasikiem oraz zapewniali, że cenią sobie obecność kapelana.
Św. Teresie od Dzieciątka Jezus polecamy sprawę misji Kościoła oraz sprawę nawrócenia tych naszych braci, którzy w życiu osobistym weszli w konflikt z prawem.

mb/PDM

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media