Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

 24 października br. będziemy przeżywać VIII Ogólnopolski Dzień Modlitwy Żywego Różańca. Zapraszamy do włączenia się w modlitwę wszystkie róże Żywego Różańca. Pierwszy taki dzień odbył się w 2012 roku, w 150. rocznicę śmierci sł. Bożej Pauliny Jaricot – założycielki Żywego Różańca. Dziękowaliśmy za zatwierdzony przez Konferencję Episkopatu Polski statut Stowarzyszenia „Żywy Różaniec”, za ks. abp. Wacława Depo – delegata Episkopatu ds. Żywego Różańca, za moderatora krajowego i wszystkich moderatorów, tak gorliwie angażujących się w dzieło Żywego Różańca w Polsce.
Po co taki wyróżniony dzień, skoro codziennie gromadzimy się na modlitwie? „Ten dzień jest dla nas okazją, by poczuć jeszcze mocniej wspólnotę tysięcy, a może dziesiątek czy setek tysięcy osób, które w całej Polsce będą się modlić w łączności duchowej” – powiedział w 2013 roku ks. Szymon Mucha, ówczesny moderator krajowy.
W Tygodniu Misyjnym jest to wspaniała okazja, aby obydwa dzieła – PDRW i Żywy Różaniec – powołane przez jedną założycielkę modliły się wspólnie w jednej intencji. W tym dniu dziękujemy za dzieło Żywego Różańca w Polsce i prosimy o jego rozwój oraz modlimy się o beatyfikację założycielki, sł. Bożej Pauliny Jaricot. Do intencji modlitewnych dołączamy zawsze misje i misjonarzy na całym świecie.
S. Wioletta Ostrowska CSL

 

 

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media