Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Msza św. sprawowana 15 czerwca 2019 r. w par. św. Antoniego w Sokółce była wyrazem wdzięczności Bogu za Eucharystię, za świętość bł. bpa Jerzego Matulewicza i jego dzieła na białostocczyźnie oraz za powołanie do istnienia Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii.
Uroczystość odbyła się w kościele, gdzie w 2008 r. wydarzył się cud eucharystyczny. Koncelebrze przewodniczył abp Tadeusz Wojda SAC, ordynariusz archidiecezji białostockiej. Wzięły w niej udział siostry eucharystki – przedstawicielki prawie wszystkich domów w Polsce, grupy przez nie prowadzone oraz ich duszpasterze.
Przed rozpoczęciem uroczystości biskup Wojda spotkał się z s. Magdaleną Odolińską i s. Janiną Samolewicz ze Zgromadzenia Sióstr Służebnic Jezusa w Eucharystii, które przygotowują się do misyjnego wyjazdu na Kubę. Zostały zaproszone do posługi w parafii św. Apostołów Piotra i Pawła w Corralillo w diecezji Santa Clara na Kubie. Bp Wojda, który w styczniu tego roku odwiedzał kapłanów z archidiec. białostockiej posługujących w diec. Bayamo na Kubie, podzielił się z siostrami swoimi refleksjami z tego wyjazdu, a na zakończenie uroczystości udzielił im uroczystego błogosławieństwa.

S. Janina Samolewicz SJE

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media