Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

W dniach 10-12 maja br. w parafii św. Jana Kantego w Legionowie odbyły się rekolekcje dla wspólnot różańcowych, które – na zaproszenie ks. proboszcza Lucjana Szcześniaka i ks. Samuela Szocińskiego, opiekuna wspólnot różańcowych – poprowadził ks. dr Maciej Będziński, sekretarz krajowy PDRW i PDPA.

„Jakiś czas temu na rekolekcjach różańcowych w Loretto spotkałem się z panem Jackiem Biegajskim, który w parafii św. Jana Kantego w Legionowie jest zelatorem męskiej róży. Pan Jacek zaproponował, żeby również tam opowiedzieć o Paulinie Jaricot, misyjności i podstawach funkcjonowania róż, szczególnie że jest tam 16 wspólnot Żywego Różańca. I tak, dzięki jego inicjatywie, trafiłem do Legionowa” – powiedział ks. Maciej Będziński.
Rekolekcje opierały się tematach: Eucharystia, różaniec, modlitwa o powołania. Omówione zostały zasady przynależności do Stowarzyszenia Żywy Różaniec. Był także czas na rozmowy indywidualnie. Podczas uroczystej Mszy św. na zakończenie rekolekcji róże odnowiły zobowiązania wynikające z przynależności do Żywego Różańca.
W sklepiku misyjnym można było zapoznać się z ofertą Wydawnictwa „Missio-Polonia”, przy którym pomocą służyła p. Anna Sobiech, sekretarz krajowy PDMD. Róże mogły również otrzymać publikacje Papieskich Dzieł Misyjnych – „Misje Dzisiaj”    oraz „Świat Misyjny”.

mb/PDM

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media