Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

2 czerwca br. na Jasnej Górze, podczas VI Ogólnopolskiej Pielgrzymki Żywego Różańca, zostanie zainaugurowana Wielka Nowenna Różańcowa. Będzie ona dziewięcioletnim modlitewno-apostolskim przygotowaniem do jubileuszu dwóchsetlecia powstania Żywego Różańca, które przypada 8 grudnia 2026 r.
Inicjatywa Wielkiej Nowenny Różańcowej zrodziła się w Polsce. Jej pomysłodawcą jest ks. Zbigniew Kocoń, moderator Żywego Różańca w archidiecezji katowickiej. Nowenna to duchowy program dla Żywego Różańca w Polsce na najbliższe 9 lat. Włączając się w nią, staniemy się kontynuatorami duchowego dziedzictwa sługi Bożej Pauliny Jaricot, założycielki Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca, dla której chcemy wspólnie uprosić łaskę rychłej beatyfikacji.
Nowennie towarzyszyć będą następujący patroni: Matka Boża Różańcowa, sługa Boża Paulina Maria Jaricot, bł. ks. Ignacy Kłopotowski oraz  św. Jan Paweł II. Róże Żywego Różańca będą się modlić o swój rozwój, za dzieło misyjne Kościoła, o wiarę i ducha modlitwy, o pokój na świecie i zgodę w rodzinach. Zakończenie nowenny planowane jest na 8 grudnia 2026 r. przez złożenie księgi nowennowej u grobu Pauliny Jaricot w Lyonie.

www.różaniec.eu

 

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media