Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary

 15 kwietnia 2018 r. mł. ogn. mgr Piotr Rak wyjeżdża w ramach wolontariatu do hrabstwa Meru w Kenii, aby kontynuować rozpoczęte wcześniej szkolenia. Był tam już dwukrotnie – w czerwcu i wrześniu 2017 roku . Towarzyszył mu wówczas asp. sztab. mgr Krzysztof Błachut.

Strażacy z Kielc prowadzili w Kenii trzytygodniowe specjalistyczne szkolenia. Asp. sztab. mgr Krzysztof Błachut prowadził szkolenia z zakresu zaawansowanych technik pożarniczych, natomiast mł. ogn. mgr Piotr Rak – z zakresu ratownictwa wysokościowego. Pomimo intensywnego trybu szkolenia zarówno Krzysztof, jak i Piotr znaleźli czas, by odwiedzić swą rodaczkę s. Albertę Pietroczuk ze Zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia (orionistek), która od kilku lat posługuje na placówce misyjnej w Meru.

Strażacy na co dzień pełnią służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 3 oraz są członkami Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego i Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej.

„Nasi strażacy udzielają się w wielu dziedzinach życia społeczno-religijnego. Jako ich kapelan jestem dumny z ich posługi i zaangażowania w życie Kościoła” – napisał ks. Łukasz Zygmunt, kapelan strażaków i dyrektor PDM w diecezji kieleckiej.

Wyjazdy wolontariatu strażaków odbyły się w ramach projektu „Szkolenie i doposażenie jednostek straży pożarnej w Kenii”, realizowanego przez fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej.

„Wesprzyjmy duchowo naszych dzielnych strażaków – wzywa kapelan kieleckich strażaków – którzy swój czas, zdolności i wiedzę dzielą z innymi mieszkańcami krajów misyjnych. Ich bezinteresowna posługa jest godna podziwu i naśladowania. Każdy z nas, jak pisze papież Franciszek, powinien być uczniem-misjonarzem. Funkcjonariusze PSP w Kielcach stają się także nauczycielami i świadkami wiary dla tamtych ludzi. Niech św. Florian ma ich w swojej opiece podczas zadań, które będą realizować”.

Żywy Różaniec

Wolontariat

Młodzi dla Misji jest inicjatywą PDM

Misyjne Apostolstwo Chorych

Darowizna

Projekty

Formacja

Media